Upravit stránku

Popis projektu:  
Město Litoměřice společně s městem Drážďany a Centrem dopravního výzkumu, v.v.i. (CDV) realizují projekt e-FEKTA, jehož cílem je posílit institucionální kapacitu obou měst v oblastech udržitelné dopravy a využití obnovitelných zdrojů energie.

V rámci projektu město Litoměřice zpracuje svůj první Plán udržitelné městské mobility s využitím zkušeností města Drážďany a za odborné asistence CDV. V obou městech budou zaváděny a testovány systémy akumulace energie ze solárních panelů pro dobíjecí stanice elektromobilů. Analyzován bude také potenciál a předpoklady pro další zavádění elektromobility ve městech.

Projekt získal podporu z Programu spolupráce Česká republika – Svobodný stát Sasko 2014-2020 (Evropský fond pro regionální rozvoj) ve výši 742 tis. EUR (85 % celkových výdajů projektu) na období let 2017 až 2019. Celkové výdaje projektu činí 873 tis. EUR.

Kontaktní osoba:
Ing. Mgr. Hana Brůhová Foltýnová, PhD., manažer plánu udržitelné městské mobility
MěÚ Litoměřice – Útvar strategického plánování a udržitelného rozvoje
M: +420 734 170 926
E: hana.bruhova@litomerice.cz 

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti