Upravit stránku

Regionální konference k udržitelné mobilitě 10.10. 2019

Konference zabývající se tématem udržitelné mobility se uskutečnila včera v hradu Litoměřice. Setkání určené především zástupcům okolních obcí seznámilo přítomné s postupem při tvorbě Plánu udržitelné městské mobility, na kterém Litoměřice usilovně pracují již třetím rokem, a také jeho dopadem právě  na okolní obce.

Během konference představili výsledky práce v oblasti elektromobility zástupci německých Drážďan, se kterými Litoměřice spolupracují v rámci projektu e-FEKTA. "Jsem rád, že můžeme převzít poznatky od zkušenějších," vyjádřil se v úvodu setkání starosta Ladislav Chlupáč, který zároveň připomněl, že i Litoměřice již dosáhly určitého posunu v této oblasti a například vybavily úřad několika elektromobily a elektrokoly.

Za německé partnery vystoupili s prezentací  Margit Haase a Daniel Biallas z Úřadu životního prostředí a komunálních služeb Drážďany.  Ondřej Smíšek z ČVUT prezentoval klíčové informace o výhodách a nevýhodách elektromobilů a poukázal na možný budoucí vývoj různých typů pohonů, kde jako velmi perspektivní vidí rovněž využití vodíkových technologií.  O dopravě v Litoměřicích pak pohovořili Libor Špička a Daniel Szabó, zástupci Centra dopravního výzkumu Brno, kteří pro Litoměřice na základě průzkumů zpracovávají Plán udržitelné městské mobility. Představili mimo jiné návrh změn tras MHD či možnosti využití elektrobusů v Litoměřicích. Daniel Szabó mimo jiné prezentoval návrhové scénáře dlouhodobého rozvoje udržitelné mobility pro Litoměřice. "Chystáme setkání s veřejností, kde budou tyto návrhové scénáře představeny. Uskuteční se 11. listopadu 2019 od 17 hodin, přesné informace budou včas uveřejněny," předeslala Adriana Frková, projektový manažer SMART CITY Litoměřice.

zdroj: https://www.litomerice.cz/aktuality/9406-konference-s-mezinarodni-ucasti-se-venovala-udrzitelne-mobilite

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti