Upravit stránku

O dopravě hravě zdravě

Evropský týden mobility začal odpolednem plným soutěží

Akce s názvem „O dopravě hravě zdravě“ zahájila v neděli odpoledne Evropský týden mobility (ETM). Střelecký ostrov zaplnily stovky dětí a rodičů, aby zde společně strávily zábavné soutěžní odpoledne. Mezinárodní kampaň ETM, které se Litoměřice účastní, potrvá až do neděle a denně ji budou provázet akce zaměřené na dopravu.

Děti měly na ostrově příležitost vyzkoušet si formou soutěží, jaké je to být slepý či na vozíčku. Městští strážníci je přezkoušeli z všeobecných znalostí týkajících se bezpečnosti v dopravě, nechybělo ani stanoviště s výukou poskytování první pomoci.  V rámci akce proběhlo slavnostní předání dětského handbiku (ruční kolo pro tělesně postižené) Domu dětí a mládeže Rozmarýn, které jej umístí na dětské dopravní hřiště v Jiráskových sadech. Handbike zakoupilo město Litoměřice a Rozmarýnu jej předal starosta Ladislav Chlupáč. „Jsme první město, které zakoupilo pro své obyvatele handbike. Jsem toho názoru, že takové kolo by mělo být k dispozici na každém dopravním hřišti v celé republice a já upřímně doufám, že tomu tak postupně bude. Toto je naše první, ale rozhodně ne poslední kolo,“ přislíbil starosta Chlupáč. 

Do soutěží se zaregistrovalo celkem 160 dětí, 10 zájemců si vyzkoušelo elektrokolo. V informačním stánku navíc probíhala nezávazná rychlá anketa, na kterou na místě odpovídali dospělí i děti. Vyplynulo z ní, že jak děti, tak dospělí by byli v budoucnu ochotni změnit způsob přepravy, pokud se zlepší její podmínky. Rádi by pak použili hromadnou přepravu, chůzi či kolo. 

Pohodovou atmosféru celého odpoledne doplnil koncert kapely Nestel Postel. Akci pořádalo Zdravé město Litoměřice ve spolupráci s partnery.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti